sarseda
28 بهمن 1401 - 14:57

معاون رییس‌جمهور: دولت سیزدهم بیشترین حمایت را از خانواده شهدا داشته است

معاون رییس جمهور و مدیر عامل بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دولت سیزدهم به لحاظ اختصاص منابع مالی بیشترین حمایت را از خانواده شهدا و ایثارگران تاکنون داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در سخنرانی پیش از خطبه های امروز نماز جمعه مشهد اظهار کرد: بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری 2 برابر شده و منابع اعتباری این بنیاد در سال آینده نیز ۵۰ درصد افزایش می یابد.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات مهم بنیاد شهید در دولت سیزدهم حرکت در جهت معرفی شهدا به جامعه در قالب برنامه های فرهنگی و هنری بوده که توفیقات زیادی در این بخش داشته است.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: از جمله برنامه های هنری شاخص در حوزه معرفی شهدا، سریال «بچه زرنگ» بوده که درباره شهدای مدافع حرم است و با همکاری شبکه ۲ سیما ساخته شده است.

وی افزود: اثر دیگر در این خصوص مربوط به فیلم «اتاقک گلی» با موضوع جنایت منافقین در خصوص یکی از روستاهای کردنشین در جریان عملیات مرصاد است که در جشنواره فیلم فجر امسال موفق به کسب جوایز متعددی شد.

معاون رییس جمهور در ادامه سخنان خود به تشریح جنایات استکبار علیه نظام قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: بعد از انقلاب ۳۷ کشور به رژیم بعث عراق در جنگ با ایران کمک کردند، به طوریکه ایران در این جنگ فقط از ۱۳ کشور اسیر داشت.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1041867