sarseda
04 اسفند 1401 - 15:43

۱۴۰۰ زائر اولی سراسر کشور به زیارت حضرت رضا (ع) مشرف شدند

مشهد ـ معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی گفت: همزمان با ماه مبارک شعبان و اعیاد خجسته امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل (ع) ۱۴۰۰ زائر اولی از سراسر کشور به زیارت حضرت رضا (ع) مشرف شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امین بهنام اظهار کرد: این زائران با مشارکت خیرین و گروه‌های مردم نهاد و با همکاری آستان قدس رضوی از استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی و غربی، مرکزی و … برای نخستین بار توفیق تشرف به حرم مطهر رضوی را یافتند.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی افزود: بیشتر این زائران چون از شهرها و نقاط دور افتاده کشور برای نخستین‌بار مشرف می‌شوند به مدت ۷ روز در مشهد حضور خواهند داشت و برنامه‌های مختلف مذهبی برای آنان اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، در روز میلاد حضرت امام حسین (ع) مسابقه دلنوشته‌ای برای این زائران برگزار خواهد شد که پس از قرعه‌کشی به ۱۵۰ نفر از زائران کمک هزینه سفر به عتبات عالیات تقدیم آنها خواهد شد.

بهنام گفت: همچنین مراسم جشن ازدواج ۱۰ زوج زائر اولی از اعضای این کاروان در حرم مطهر رضوی برگزار شد تا زندگی مشترک خود را از جوار بارگاه منور رضوی و در پناه حضرت رضا (ع) آغاز کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1052729