sarseda
10 دی 1401 - 14:08

احیای ۴ هزار واحد راکد و نیمه فعال تا پایان سال در کشور

مشهد ـ معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است ۴ چهار هزار واحد راکد و نیمه فعال تا پایان سال جاری احیا شود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر حسین مدنی صبح شنبه در حاشیه مراسم افتتاح طرح‌های تولیدی در روستاهای اطراف مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است ۴ چهار هزار واحد راکد و نیمه فعال تا پایان سال جاری احیا شود که تاکنون ۲ هزار و ۷۰۰ واحد اقتصادی در کشور احیا شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: با راه اندازی نهضت احیا ۸۰ هزار شغل از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون با احیای واحدهای راکد و نیمه فعال در کشور ایجاد شده است.

وی ادامه داد: طی این بازه زمانی برای احیای این واحدهای اقتصادی بزرگ، کوچک، متوسط و خرد بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

مدنی بیان کرد: طبق برنامه ریزی ها مقرر شده، بانک مرکزی ۱۰ هزار میلیارد تومان و سازمان برنامه و بودجه از محل تبصره ۱۸، پنج هزار میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات در زمینه نهضت احیای واحدهای اقتصادی راکد و نیمه فعال کشور اختصاص دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 945552